Kosmetyki Organiczne

O kosmetyku organicznym możemy mówić wtedy, gdy posiada on w swoim składzie co najmniej 95% substancji pochodzenia naturalnego. Czy jednak wszystkie kosmetyki kujące w oczy etykietami opisanymi jako „bio”, „ekologiczne” czy „ogranic” są w stu procentach wiarygodne?

Na forach, wiele internautek stosujących tego typu kosmetyki wypowiada się, że w wielu przypadkach jest to zwyczajna „eko ściema”, a firmy mamią klientów rzekomą naturalnością swoich produktów. Jak więc nie dać się oszukać?

kosmetyki organiczne dobre
Przede wszystkim zwracajmy uwagi na certyfikaty. Warto wcześniej zobaczyć w internecie jak wygląda takie oznaczenie, ponieważ przepisy dotyczące oznaczenie produktów pozostawiają wiele niejasności. Przez to producenci wykorzystują fakt, że klient widząc znak typu „Pure Organic” lub „100% organic”, bez namysłu sięgnie po taki produkt. Takie oznaczenia są fikcyjne i niewiarygodne!
Aby produkt rzeczywiście był organiczny, musi posiadać certyfikat renomowanej organizacji, która przeprowadza kontrole i przyznaje takowe oznaczenia.

Jakie certyfikaty dot. Kosmetyków Organicznych są wiarygodne?

kosmetyki organiczne
kosmetyki organiczne

USDA Organic jest jednym z najbardziej restrykcyjnych certyfikatów na świecie, przez co niezwykle trudno go zdobyć. By uzyskać takie oznaczenie produkt musi być w 100% naturalny, a w jego składzie powinno znaleźć się 95% substancji pochodzenia naturalnego.

Gwarantuje nam to organiczność produktu, po taki kosmetyk możemy sięgać bez żadnych wątpliwości.
SOIL ASSOCIATION także certyfikuje tylko kosmetyki organiczne. Produkt organiczny jest opatrzony logiem organizacji i napisem „Organic Standard”
CEA Ethical and Environmental Certification Institute jest włoską grupą przynającą certyfikaty zarówno kosmetykom jak i żywności produkowanej w sposób przyjazny środowisku.

Kosmetyk naturalny lub organiczny, certyfikowany przez instytut ICEA, to produkt: w którego skład wchodzą wyłącznie substancje dozwolone, który wytwarzany jest wyłącznie bez jakichkolwiek substancji lub materiałów pochodzących z organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO), który nie był testowany na zwierzętach.

Internet a kosmetyki organiczne

Wiele sklepów internetowych posiada w swoim asortymencie produkty „bio” możemy przy tym bez ogródek zapoznać się, z czego taki produkt powstał. Odwiedzając fora możemy zapoznać się z opiniami internautek dotyczących przetestowanych kosmetyków organicznych, tego które marki są godne polecenia, oraz jaki jest poziom zadowolenia po użyciu takiego kosmetyku.

Pamiętajmy, że wybierając kosmetyki organiczne, dbamy nie tylko o siebie, ale również o środowisko naturalne.

Share This: