Moda 2016 Ubrania Damskie & Modne Okulary

 

Wielkimi krokami zbliża się sezon wiosenny, więc każda kobieta podążająca za modą robi pozimowe wietrzenie szafy. Co warto zostawić, a czego koniecznie się pozbyć by być modną wiosną 2016?

moda damska 2016

Moda wiosna 2016 – Total look
Na światowych wybiegach zdecydowanie postawiono na minimalizm z klasą. Króluje biel – od nakrycia głowy aż po buty. Lekkie materiały, bez wzorów i deseni – jedynym przełamaniem mogą być dodatki, jednak w mało odznaczającym się kolorze. Prezentowane stroje są luźnie, często oversize, więc łatwo będzie znaleźć coś, co będzie pasować do naszej figury.
Na drugim miejscu wśród kolorów uplasowała się czerń. Również w postaci gładkich materiałów i w wersji total. Jednak moda wiosna 2016 wnosi nieco odświeżenia – w zestawieniach z matowymi czerniami pojawiają się też te połyskujące. W nadchodzącym sezonie równie popularne będzie także połączenie tych dwóch kolorów, zwłaszcza w kreacjach eleganckich. Musimy jednak pamiętać, by łączyć ze sobą wyłącznie śnieżną biel i kruczą czerń.

Moda wiosna 2016 nie wnosi elementu zaskoczenia – jak co roku na światowych wybiegach pojawiły się oczywiście motywy kwiatowe. Oprócz tego szalenie modny będzie w tym sezonie oranż w odcieniu soczystej pomarańczy. Do dosyć ubogiej gamy kolorów na topie dochodzi jeszcze granat. Oczywiście wszystko w wersji total.

Moda wiosna 2016 – Style

Jeśli chodzi o kroje to zdecydowanym liderem jest dekolt w kształcie V. Pojawia się zarówno w bluzkach, jak i sukienkach i topach. W wersji dla odważnych ciągnie się aż do pępka, jednak skromniejsze osoby również znajdą coś dla siebie. Oprócz tego w tym sezonie modne będą odsłonięte ramiona – zarówno przy dekoltach bez ramiączek, jak i z wiązaniem wokół szyi.
Zadowolone będę miłośniczki koronek – styl gotycki i wiktoriański dalej na topie! Moda wiosna 2016 wniesie również nieco odświeżenia w styl boho lat 70 i 80 – tutaj jak zwykle króluje dowolność kolorów, odcieni i długości.

Dodatki – nie tylko okulary

Wisienką na torcie każdego stroju kobiecego są idealnie dopasowane dodatki. Okulary Ray ban są do tego idealne. Na nadchodzącą wiosnę zaopatrzmy się w lekkie szale, apaszki i wstążki. Oprócz tego w tym temacie panuje raczej powściągliwość – brak rzucającej się w oczy biżuterii czy obuwia. Wiosną 2016 zdecydowanie królować będzie minimalizm i idealne dobranie garderoby.

Moda może być formą terapii !

Każdy z nas pragnie mieć w życiu odskocznie od codzienności. Taką odskocznią może być moda, która pozwala zapomnieć o trudach życia codziennego. Modą można w różnoraki sposób bawić się. Pozwala ona na zabawę kształtem, formą, rozmiarem.

Jest tak wiele możliwości, iż wielu ludzi odnajduje w modzie pasję, na przykład do modnego urządzania mieszkania, do nadania niesamowitego stylu danej rzeczy, która przed transformacją nie przedstawiała żadnej wartości stylistycznej. Dla takich ludzi, moda jest formą wyładowania swoich emocji, uczuć, które nawarstwiają się w życiu codziennym. Poprzez taką, tak zwaną formę terapii, ludzie mają szansę na wyciszenie emocji i stworzenia pięknych rzeczy.

Warto zainteresować się modą

Także dobrze jest zainteresować się modą, bo pozwala na nowo ukształtować nasze poglądy, charaktery, osobowość. Moda daje nam szansę na odnalezienie się w społeczeństwie, które na dzień dzisiejszy wymaga od nas, abyśmy dobrze wyglądali, byli zadbani, na tak zwanej fali. Każdemu człowiekowi jest potrzebna akceptacja i moda daje im tę możliwość. Dlatego nie brońmy się przed zabawą modą, tylko pozwólmy swojej wyobraźni działać i tworzyć.

Share This: